Jdi na obsah Jdi na menu
 

---Turisticky na Kluka

Hezká polodení vycházka vede z obce Habří, která leží cca 10 km jihozápadně od Českých Budějovic, kolem kaple a zříceniny kostela Sv.Vít, na vrch Kluk. Popíši vám cestu tak, jak jsme jí prošeli 28.8.2012.

Pokud pojedete autem tak projeďte Habří úzkou silničkou až k lesu. Tam je místo na postavení auta. Pod sebou vidíte poslední stavení obce Habří a opravenou kapličku mezi vzrostlými stromy. Za kaplí a stromy stojí ruina kostela Sv.Vít. Kostel byl postaven v letech 1644-1647. V době Josefínských církevních reforem byl uzavřen a v roce 1861 se částečně zřítil. Dnes stojí jen jeho 9 metrů vysoká jižní zeď. V roce 1890 postavili poutníci v  těsné blízkosti kostela kapli, která je dnes pěkně opravena. U kostela se koná každoročně v červnu pouť.

srpen_2012_002-1.jpg

 srpen_2012_003.jpg

Na kraji lesa nad kostelem je  konec odbočky modré značky a modrá vás pojede až k Bohušovické myslivně (cca 1 km), kde se připojí k červené tur.značce, která vede z Brloha právě až na vrch Kluk. Po červené půjdete kolem skalky Kozí kámen, v jejíž blízkosti je stožár rozhlasového vysílače, až na vrchol Kluka. Vlastní vrchol je skalnatý a k jeho zdolání možná použijete i rukou. Ale nebojte se, horolezce tam nepotkáte. Na vrcholu Kluka je schránka se sešitem do kterého můžete svoji návštěvu zapsat.

srpen_2012_013.jpg

srpen_2012_019.jpg

srpen_2012_015.jpg

Zpáteční cesta do Habří je možná buď tou samou cestou kterou jste přišli, nebo ze sedla Kluka po zelené a žluté značce přes Slavče a nebo neznačenou cestou, kterou vám nabídnu. Vraťte se do sedla Kluka a vystoupejte k vysílači na Kozí kámen. Od vysílače vede severním směrem cesta, kterou půjdete. V lese se cesta několikrát větví, ale neuděláte chybu pokud půjdete stále severním směrem a dolů z kopce tak dlouho až narazíte na modrou značku vedoucí krajem lesa od rozcestí Adámek až ke Sv.Vítu a vašemu autu. Celá trasa není delší než 6 km. Pro turisty, kteří používají navigaci jsem k mapě přidal i zeměpisné souřadnice.

Odkaz na Mapy.cz : http://www.mapy.cz/s/51Fu

Fotografovala Marie Kadlecová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář