Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kolem rybníků u Vodňan

Navrhnu vám pohodlnou procházku v délce cca 7 km mezi rybníky a lesem. Začátek je v obci Pražák, pár km od Vodňan po silnici na Prachatice. V místě staví i vlak. Od zastávky, nebo místa zaparkování, vede zelená tur.značka podél rybníků Loviště a Příbramského k rozcestí u mlýna u Karásků. Na něm je malba s vodníkem.

img_4118.jpg

img_4117--2-.jpg

Cesta pokračuje k místu, kde se zelená zn. stáčí doprava a my pokračujeme dále po žluté, do kopce, na vrch Blyštice.

img_4123--2-.jpg

img_1637--2-.jpg

V listnatém lese roste hodně jaterníků třílaločných (podléšek). Sestoupíme lesem až k silnici na Prachatice a odbočíme vpravo, stále po žluté značce, podél kempu Na Pražáku, kolem ohromného Zeyerova dubu k Záhorskému rybníku. Ten je přírodní rezervací a chrání především kotvici plovoucí, rozpuk jízlivý a bublinatku jižní.

img_4124--2-.jpg

img_4132--2-.jpg

img_4133--2-.jpg

Po žluté obejdeme krásnou alejí listnáčů Záhorský rybník a Kačírek, přejdeme silnici na Prachatice a po neznačené asfaltové lesní silnici se vracíme směrem k Vodňanům. Cestou mineme veliký Heritesův dub a také pomník věnovaný železničářům, kteří zahynuli při válečném bombardování trati. Projdeme částí obce Pražák a jsme u zastávky vlaku nebo u svého auta.

http://www.mapy.cz/s/gVzS

mapy-2.jpg

Koncem dubna bude tento výlet, vhodný i pro cyklisty, ještě hezčí pro rozkvetlé blatouchy a další květiny. Hezký výlet přátelé.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář